Třetí mistrák v Jiníně

31.07.2020

O uplynulém víkendu se odjel třetí Kůta MMČR v motokrosu v jihočeském Jiníně. Náš tým už měl obsazení v každé kategorii, Ženy, Veterán, MX2 a MX1 bez účasti Kotěry. Tento závod už nebyl obsazen světovými jezdci, přesto byly rošty téměř naplněny.


V kategorii MX1 startoval stejně jako v Kaplici pouze Jára Romančík. Do kvalifikace nastoupilo 52 jezdců, kde Jára bral 8 místo. Zrovna tak první jízdu dokončil na místě 8. a druhou na místě 13.

Co řekl sám Jára k závodu?...

"Nebyl to vůbec povedený víkend. Už od rána jsem se na motorce cítil obráceně. První jízda 8., druhá jízda 13. Takže velká bída Nicméně i takové závody jsou. Chci poděkovat všem sponzorům rodině fanoušků a lidem co mě pomáhají. Budu se snažit aby příští závody to bylo lepší. "


Do kvalifikace třídy MX2 bylo 71 jezdců. Byla tedy opět rozdělena na dvě skupiny, kde Pavel Beránek zkoušel zajet svůj nejlepší čas ve skupině první. Bohužel měl hned ve 3. kole pád a už se mu nepodařilo zajet, aby se kvalifikoval.

V kategorii Veterán startovali jako v předešlých dvou podnicích Roman Skalka a Miloš Neužil. Roman v první jízdě vedl, ale zklamala ho technika a závod nedokončil. V druhé jízdě vyhrál a celkově si udržel červenou tabulku. Miloš dokončil obě své jízdy na 9. místě.

Třídu Žen už doplnily i naše týmové barvy Bárou Purmovou. Celkem bylo v kategorii 26 závodnic. Bára zajela v kvalifikaci 14. čas. V první jízdě po špatném startu brala 15. místo a v druhé místo 13.


Sezóna je v plném proudu a závodních termínu je málo, proto si nelze oddechnout. Tento víkend můžete vidět Járu Romančíka na dalším závodu endurosprintu v Úterý a hned následující týden pokračujeme motokrosem na trati, kde se jezdí Mistrovství světa, v Lokti nad Ohří.