Shrnutí sezóny 2020 SXS týmu

10.12.2020

Letošní sezóna na jaře vypadala, že ani nezačne, přesto se odjelo celé Mistrovství České republiky a několik dalších závodů krajských přeborů. 


Jak se jezdcům našeho týmu dařilo?...

Nejúspěšnějším jezdcem týmu pro letošní rok je Roman Skalka. Veterán nad 50 let, který letos vyhrál co se dalo. Roman se účastnil MMČR právě v kategorii Veterán 50+, kde získal titul Mistra republiky. Zvítězil v letošní sezóně s náskokem 48 bodů na druhé místo. Ani v celkové kategorii Veterán se Roman neztratil, tam kde bojoval s o dost mladšími soupeři se vešel do TOP10. V kategorii Veterán obsadil 8. místo. Roman se účastnil taky krajského přeboru Jižních Čech. V seriálu, který měl 5 závodů, tedy 10 rozjížděk Roman kromě jedné z prvního závodu všechny vyhrál. 

Roman se stal v letošní sezóně Mistrem republiky a přeborníkem Jihočeského kraje.


V kategorii Veterán závodil i Miloš Neužil st., účastnil se také MMČR ve třídě Veterán 50+, kde obsadil celkově v seriálu skvělé 7. místo, přestože se neúčastnil dvou posledních závodů. Stejně jako jeho týmový kolega Roman se Miloš účastnil stejné kategorie v Jihočeském krajském přeboru, kde obsadil výborné, i když nejméně oblíbené 4. místo.

Ženské zastoupení týmu Bára Purmová zahájila závodění o něco později než samotná sezóna začala. V květnu měla na tréninku pád a úraz první start oddálil. Účastnila se pouze seriálu MMČR. Bára odjela pouze čtyři závody z celkových sedmi a obsadila 18. místo v seriálu.  Nejlepší letošní závod zajela v Opatově na 11. místě.