Sezóna odstartovala v Klukách u Písku

19.06.2020

Po neustálém odkládání zahájení letošní sezóny jsme se konečně dočkali, první žebřík pro náš tým padl na Jihočeském krajském přeboru v Klukách u Písku minulou neděli.

Trať na závody byla kvalitně připravená a celý den se přírodně dokropovalo a udržela se v dobré kondici. Závodů se účastnil snad až rekordní počet jezdců, startovalo se i z druhých řad. Jedinou nepříjemností byl nový "dvoják", který několik závodníků hodně bolel a některým letošní sezónu možná i ukončil. 

Ve třídě HOBBY MX2 startovali 3 jezdci našeho týmu. V první jízdě zajel nejlépe Dan Krajčí, který byl na 12. místě, 4 vteřiny za ním Jiří Růžička na místě 16. a doplnil je Ota Wohlmuth, který projel cílem na 26. místě. Přestože na druhou rozjížďku pršelo, všichni tři zajeli mnohem lepší výsledky. Nejrychlejší byl jako v první jízdě Krajčí na 9. místě, Ružička na 11. místě a Wohlmuth na 22. místě. 

Ve třídě MX2 bylo na co koukat! Přijeli "kluci ze světa". Ale ani mezi nimi se Pavel Beránek neztratil. V obou jízdách se mu povedl start a v první zatáčce byl třetí. První jízdu dokončil na 6. místě a na druhou se ještě "kousl" a dojel na 5. místě. V  této třídě také nově letos startuje Michal Šmolda, který sebral 24. a 27. místo. Třetím startujícím v v kategorii byl Tomáš Borovička, který si v kvalifikaci otočil koleno, ale závody dojel a to v první jízdě na 12. místě a druhou na 13. místě.

Dva naši jezdci startovali i v královské třídě MX1. První závod byl předčasně ukončen červenými prapory, a pořadí určilo poslední projetí cílem, tedy Miloš Neužil na 10. místě a Tomáš Kotěra těsně za ním, na místě 12. Druhou jízdu už si dobojovali až do konce, znepříjemněnou deštěm. Kotěra bral 10. místo a Neužil 14. místo.

Mezi těmi nejstaršími ve třídě VETERÁN startoval Miloš Neužil st. v kategorii 50+ bral celkové 6. místo.

Ženské zastoupení týmu v Klukách nebylo, protože se Bára Purmová zotavuje po zranění z tréninku.

Závody se týmu povedly, každý zjistil kde má jaké rezervy a uvidíme se na dalších závodech!...


Děkujeme za fotky.