Šestý mistrák v Opatově

01.10.2020

Předposlední MMČR motokrosu 2020 se odjel v druhé polovině září ve východočeském Opatově. Jezdecká účast na tomto závodě už byla celkově dost slabší, možná proto, že byla Opatovská trať v posledních letech skvěle připravena, ale každý rok noc před závodem propršelo a od startu do cíle "bylo nadrážkováno" a trať byla opravdu náročná. Dalším důvodem menších počtů jezdců ve startovním poli byla neúčast spousty jezdců z jiných zemí kvůli situaci s koronavirem.

V Opatově za náš tým nastoupila Bára Purmová v kategorii žen, a Roman Skalka v kategorii Veterán.

Ve Veteránech nad 50 let drží červenou tabulku právě Roman Skalka. Jeho účast byla povinností pro udržení si jí a bojování o letošního leadera šampionátu. Roman v kvalifikaci zajel 17. místo ve veteránech celkově. První jízdu vyhrál a v druhé tomu nebylo jinak, projel cílem na 1. místě s náskokem 22 vteřin na druhou pozici. Roman si z Opatova odvážel 50 bodů a vedení v celkovém pořadí o 42 bodů.

Na kvalifikaci Žen pořadatel poctivě nakropil trať a bylo těžké zajet rychlé kolo, bylo těžké místy se udržet na trati. Bára se kvalifikovala na 11. místě. První jízdu po skvělém startu dokončila také na 11. místě. Druhou jízdu celou bojovala o to dostat se před soupeřku, v posledním kole se to podařilo ale kvůli modrým praporům a vedoucím jezdkyním závodu se zase propadla. Jízdu dokončila na 13. místě. Cekově si odvezla domů 11. místo s 18 body.

Za 14 dnů následuje poslední MMČR v motokrosu pro letošní sezónu a to v Petrovicích u Karviné, kde se budou rozdávat tituly.