První mistrák v Dalečíně

01.07.2020

V neděli 28. 6. 2020 odstartovala sezóna motokrosu naplno tak, jak jsme to v ČR ještě nezažili. Odjel se první Kůta MMČR v Dalečíně, kam po dlouhé pauze, která v jiných státech stále trvá, dorazili jezdci vládnoucí Mistrovství světa. O skvělou podívanou se zasloužili např. Tom Vialle, Jago Geerts, Max Nagl,...

Dlouho očekávaný první závod nalákal také velké počty jezdců v každé kategorii. Ve třídách startovalo: MX1 - 55 jezdců, MX2 - 82 jezdců, Veterán - 44 jezdců, Ženy - 24 závodnic. Kvůli čemuž se trénink i kvalifikace dělily na dvě skupiny.


Ve třídě MX1 nastoupili Jára Romančík a Tomáš Kotěra. Tomášovi se v kvalifikaci nevyhnul pád, při němž si narazil žebra a nepodařilo se mu už zajet rychlé kolo, nekvalifikoval se. Tým ve třídě reprezentoval tedy jen Jára, který se kvalifikoval na 11. místě s časem 01:45:880, který byl šestým časem ve skupině. Start do prvního závodu se mu nepovedl, ale chytl dobré tempo, které ho dovedlo do cíle na 5. místě.

Do nejvíce obsazené kategorie MX2 nastoupil Pavel Beránek. Pavel ve své skupině zajel v kvalifikaci druhé kolo své nejrychlejší, které stačilo na 23. místo. Celkově se ztrátou 1,5s na 40. místo se bohužel nekvalifikoval.

V kategorii Veterán startovali dva naši jezdci. Na 20. místě se kvalifikoval Roman Skalka a první náhradník byl Miloš Neužil. Do závodu se dostali oba naši jezdci. Celkově ve třídě Veterán 50+ Roman sebral maximální počet bodů a postavil se na stupně vítězů na prvním místě. Miloš Neužil byl na 8. místě.

Třída Žen byla zatím bez zastoupení našeho týmu.


Závody byly podle slov některých "boj o přežití", náročnost Dalečínské tratě a hluboké koleje vzniklé po celé trati vzaly za své. Spousta jezdců se zranila a přejeme jim brzké uzdravení.

Náš tým v téměř plné sestavě bude bojovat o lepší umístění a posbírání mistrovských bodů již tuto neděli na druhém Kůta MMČR v Kaplici.


Foto: David Broda, Jana Terešáková