Pátý mistrák v Pacově

17.09.2020

Už jsme za polovinou letošního seriálu Mistrovství ČR v motokrosu. Pátý závod se odjel v neděli 6.9. na trati v Pacově.  Účast na mistrovských závodech našeho týmu lehce zeslábla, ale zastoupení kromě třídy MX2 bylo v každé kategorii.

Ve třídě MX1 startoval Jára Romančík. V kvalifikaci zajel skvělé 5. místo s časem 2:00:890. První jízdu dokončil až na 13. místě a druhou jízdu bohužel po pádu hned v prvním kole nedokončil.  Jára je po pátém odjetém závodě v seriálu na 6. místě.

Ve třídě Veterán bojovali naše dvě stálice Roman Skalka a Miloš Neužil. Roman letos své kategorii vládne a nebylo tomu jinak ani v Pacově. V kvalifikaci zajel 14. místo mezi veterány celkově. Obě jízdy ve své třídě vyhrál a nadále si drží červenou tabulku jako nejrychlejší veterán nad 50 let. Miloš měl kvalifikaci "o prsa", do závodu se dostal na 39. místě. V prvním závodě dojel na 12. místě a v druhém si o místo ještě polepšil a dokončil závod na místě 11.

V Ženách se postavila na start Bára Purmová. V kvalifikaci zajela 15. čas. Do první rozjížďky se jí nepovedl start a jízdu dokončila na 16. místě, druhou také. V celkovém pořadí seriálu po dvou neodjetých závodech se posunula na 17. místo.