Krajáč v Pacově

03.09.2020

Kromě MMČR se náš tým aktivně účastní závodů Jihočeského krajského přeboru. V červnu se jel první závod v Klukách, v červenci v Jiníně a v polovině srpna v Pacově.

Do Pacova se pravidelně sjíždí hojný počet jezdců. Je to krásná, velká, republiková trat a nebylo tomu jinak ani tentokrát.

O kvalifikování do závodu se bojovalo pouze v kategorii Hobby MX2, kde nastoupilo 48 jezdců. Dan Krajčí se kvalifikoval na 16. místě, Jirka Růžička na 29. místě a Bára Purmová na 38. místě. Všichni naši jezdci si vybojovali místo na startovním roštu.

V kvalifikaci třídy MX2 bral Pavel Beránek 3. místo a Tomáš Borovička 13. místo, ve třídě MX1 Tomáš Kotěra 16. místo a Miloš Neužil místo 18.

Ve Veteránech se Roman Skalka kvalifikoval na 6. místě a Miloš Neužil st. na 25. místě.

Před startem prvního závodu třídy Hobby MX2 se protrhlo nebe a za pár minut stála všude voda a déšť neubíral. Takže jakoby se kvalifikace nejela, protože startovní řady těžce prořídly a nastoupilo do závodů jen pár odvážných.

V Hobby MX2 zkusili své štěstí Krajčí a Růžička a dojeli na 9. a 14. místech. Jelikož jeli za nejhorších podmínek v totálním dešti, oba jeli bez brýlí a ještě dlouho po závodě vyplachovali oči, aby něco viděli. Do druhého závodu nenastoupil ani jeden kvůli očím a motorkám ve stavu, na kterém se nedalo už jet.

Do závodu třídy MX2 odstartoval jen Borovička, který se tam jel "jen ušpinit", protože odstoupil po 5 kolech.

Do prvního závodu kategorie MX1 nastoupilo pouhých 9 jezdců, jedním z nich i Kotěra, který závod dokončil na 5. místě. Do druhé jízdy účast ještě zeslábla, ale i tady Kotěra nastoupil a dojel na 4. místě.

Ani Veteráni to nevzdali! Skalka na tom byl nejlépe, závodem start cíl si sotva ušpinil brýle, obě jízdy vyhrál. Miloš Neužil st. v první jízdě spadl hned po startu a ztratil kryt airboxu, ze závodu neodstoupil a asi zázrakem mu motorka nenasála vodu. První jízdu dokončil na 8. místě a druhou na 5. místě.

Ti co nastoupili do takových podmínek jsou srdcaři, ti co nenastoupili jsou spíš rozumní. Snad nám bude do dalších závodů počasí už přát..