Druhý mistrák v Kaplici

08.07.2020

Máme za sebou druhý podnik Kůta MMČR, který se odjel hned následující týden po Dalečíně v Kaplici. Nabité pole jezdců bylo obsazeno světovými jezdci jako na prvním závodě. Řady doplnil ještě ve třídě MX1 Arminas Jasikonis z tovární Husqvarny.

Ve třídě MX1 startoval za náš tým pouze Jára Romančík. Tato kategorie byla obsazena 35 jezdci, kdy nemuseli kvalifikaci dělit na skupiny. Jára zajel v kvalifikaci 6. místo s časem 1:56:700. První rozjížďku měl skvělý start a držel se dlouho na 3. místě, ve 20min se však zasekl o jezdce, kterému dával kolo a ztratil dvě pozice. Do cíle první jízdy dojel na skvělém 5. místě. Druhá jízda, poslední jízda dne se jela už na totálně rozbité trati. Jára bojoval do poslední zatáčky a cílem projel na 6. místě.

Třída MX2 měla opět hojný počet jezdců. Pavel Beránek jel kvalifikaci druhé skupiny, kde s časem 2:05:360 bral 23. místo, které mu opět nestačilo na to, aby se kvalifikoval do závodu, přestože by s tímto časem v první skupině závod jel.

V kategorii Veterán reprezentovali tým dva jezdci, stejně jako minulý týden to byl Roman Skalka a Miloš Neužil.  Romanovi se oba starty v celku povedly a možná i díky pádu na startu jeho soupeře dovezl do cíle v obou jízdách 1. místo. Miloš statečně bojoval s náročností Kaplické tratě a dojel na 11. a 9. místě.

V kategorii Žen zatím zastoupení stále nebylo.

Trať byla náročná, hodně rozbitá a místy až překropená, ale podmínky byly pro všechny stejné. Pavel ochutnal místní trať doslova a do písmene, když se proletěl "v rokli" bez motorky, kterou polkly koleje. To byl za celý den asi nejhrůzněji vypadající pád, jinak se závody zvládly bez vážného zranění.

Teď si dáme od MMČR v motokrosu chvíli pauzu a následující víkend 11. - 12. 7. můžete vidět Járu na startu třetího endurosprintu v Jiníně.