Čtvrtý mistrák v Lokti

13.08.2020

V brutálním horku, které jsme zažili tento víkend se přehouplo Mistrovství ČR v motokrosu do druhé poloviny a to na světové trati v Lokti nad Ohří. Oproti loňskému roku, kdy se prášilo ráno už v tréninku holek, letos pořadatelé zvládli připravit trať a připravili tak jezdcům luxusní podmínky k závodění na dost technicky náročné trati.

V kategorii MX1 jsme měli zastoupení dvou jezdců, stálice Jára Romančík a přidal se po pauze i Tomáš Kotěra. Do závodu se přihlásilo 37 jezdců, tudíž kvalifikace nebyla našláplá jako v předchozích závodech. Jára se kvalifikoval na pěkném 6. místě a Tomáš na 34. místě. Tomáš ani jednu z rozjížděk bohužel nedokončil. Jára bojoval, v první jízdě držel 4. pozici, ale dvakrát upadl a propadl se až na 15. místo. Do druhé jízdy se mu povedl start a pohyboval se na podiových pozicích, bohužel ale první jízda ho stála tolik sil, že do cíle to dalo 6. místo.

Ani kvalifikace třídy MX2 už nebyla taková, jaké jsme zažili. Do třídy bylo přihlášeno 43 jezdců a Pavel Beránek zajel v kvalifikaci 29. čas. Do obou rozjížděk měl Pavel skvělé starty. První rozjížďku však nedokončil a odstoupil. V druhé jízdě měl ve 20 minutě ošklivý pád, který se naštěstí obešel bez váznějšího zranění. 

Kategorie Veterán byla obsazena oběma týmovými jezdci, Romanem Skalkou a Milošem Neužilem. Roman si suverénně dojel pro první místo a nadále drží červenou tabulku. Miloš bral v první jízdě 6. místo a v jízdě druhé si polepšil na místo 4. Je obdivuhodné, že jezdci věkem veteránů dokázali podat v tak nesnesitelném horku takové výkony! 

Ve třídě Žen startovala Bára Purmová. V kvalifikaci se jí povedlo zajet 11. čas. Obě dvě jízdy Bára dojela na 12. místě. V první jízdě měla dobrý start a celou jízdu bojovala o 11/12 pozici. Druhou jízdu se prokousávala zezadu a na lepší umístění to bohužel už nestačilo. 


O víkendu můžete vidět téměř celý tým na Jihočeském krajském přeboru v Pacově. Foto: K. Dvořáčková, P. Horák